Blog

Modern Berjerler

Modern berjerler eve estetik görünüm kazandıran tekli koltuklardır. Bulundukları ortamın atmosferini değiştirirler. Modern görünümleri sebebiyle klasik görünümden uzaklardır. Berjerler, özellikle koltuk takımlarının vazgeçilmez ürünüdür. Çünkü ait oldukları oturma grubunu tamamlarlar. Berjerlere baktığımız zaman son derece şık ürünler olduğunu görürüz.
Hem minimal hem de şık olmaları sebebiyle berjerler çok sık tercih edilir. Her odaya uyum sağlayan berjerler bulundukları odaya şıklık katarlar. Ayrıca görünümleri de oldukça estetiktir. Dış görünüşlerinin yanı sıra modern berjerler oldukça rahatlardır. Size hem şıklığı hem konforu sağlarlar.
Boyutu ve genişlikleri değişen berjerler aynı zamanda çok çeşitlidir de. İstediğiniz renkte ve istediğiniz boyutta berjer bulmak artık çok kolay. Berjerlerin evinizde daha şık bir görünüm yaratması için ise yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz.

Salonda Berjer Modellerini Nasıl Kullanmalısınız?

Modern berjerler her odaya kolayca uyum sağlar. Fakat berjer denilince akla ilk gelen şey salon takımlarıdır. Tekli koltuklar salon takımlarının vazgeçilmezleridir. Berjerleri incelediğimiz zaman hepsinin salonda kendine bir yer bulduğunu görürüz. Eğer geniş ve şık bir salonunuz varsa tekli koltuk kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.
Çünkü salonda kullanılan berjerler, odaya estetik bir hava katarlar. Aynı zamanda salonunda ferah bir kullanım alanı yaratmış olurlar. Böylece hem eşyalarınız çok yer kaplamaz hem de şık bir görünüm elde edersiniz. Salonda kullanılan modern berjerler şık olmalıdır. Spor görünümlü berjerleri tarzınıza bağlı olarak seçebilirsiniz. Bu sayede salonunuzdaki şık görüntü kendini hissettirmeye devam eder.

Oturma Odasında Berjer Kullanımı

Berjerlerin bir diğer kullanım yeri de oturma odalarıdır. Oturma odaları genelde daha spor ve salaş tarza sahiptir. Salondaki koltuk takımlarına göre oturma odası koltuklarında şıklık daha geri planda kalabilir. Oturma odalarında daha çok klasik ve sade oturma takımları görürüz.
Bu açıdan baktığımız zaman modern berjerler oturma odalarında sade ve klasik görünümde olmalıdır. Bu sayede daha uyumlu bir görünüm elde edersiniz. Aynı zamanda oturma odasında kullanılan berjerlere örtü serilebilir veya kırlent konulabilir. Bu durum odadaki salaş ve spor görünümü arttırır. Aynı zamanda berjerlere de estetik bir görüntü katar. Oturma odalarında berjer bir tane de olabilir. Takım halinde kullanılmalarına gerek yoktur. Yine aynı şekilde bu görüntü de odadaki estetik ve rahat görünümün devamlılığını sağlar.

Genç Odalarında Modern Berjer Kullanımı

Modern berjerler genç odalarında da karşımıza çıkabilir. Bunun sebebi genç odalarına uygun da tekli koltukların olmasıdır. Bu koltuklar genç odalarıyla kolayca uyum sağlar. Çünkü genç odaları için üretilen berjerler spor görünümlüdür. Yani salonda kullanılan berjerlerde olduğu gibi klas ve şık bir görünüm aranmaz.
Berjerler, genç odalarında kullanıldıkları zaman odayla kolayca uyum gösterirler. Odadaki diğer eşyalarla birlikte rahat ve salaş bir görünüm oluştururlar. Ayrıca odalarında bir koltuğun olması gençleri mutlu eder. Yatakları dışında dinlenebilecekleri bir mobilyanın daha olması onlar adına güzeldir. Bu şekilde berjerlerin genç odalarında kırlent veya örtülerle beraber kullanılmasında bir sakınca yoktur. Gençler, berjerleri istedikleri şekilde kullanabilirler. Berjerler odadaki estetik görüntüyü azaltmaz, aksine arttırırlar.

Modern Berjerlerle Estetik Bir Uyum Yakalamak

Modern berjerler tekli koltuk olmaları sebebiyle diğer mobilyalarla kolayca uyum sağlarlar. Bu uyumu yakalamalarının ilk nedenleri minimal ürün olmalarıdır. Minimal ürünler tamamlayıcı özelliğe sahiptirler. Berjerlere baktığımız zaman kalan koltuk takımlarıyla kolayca tamamlandıklarını görürüz.
Salon takımlarında iki berjer kullanımı uyumlu bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Böylelikle diğer oturma grupları ve berjerler bir bütünlük oluşturur. İkili berjerler kendi aralarıyla da uyum oluştururlar. İki berjer arasına modern bir sehpa kullanılabilir. Bu sehpalar odadaki estetik görüntüyü arttırırlar. Ayrıca odaya şık ve klas bir atmosfer kazandırırlar.
Modern berjerlerin olduğu odada dekoratif ürünlerin de dekorasyona katkısı oldukça büyüktür. Örneğin yemek masası üzerine konulan şık şamdanlar odadaki estetik görüntüyü arttırırlar. Aynı zamanda odada şık tablolar da kullanabilirsiniz. Böylece berjerler ve salon takımının geneli büyük bir uyum sağlamış olur. Bu uyum da estetik bir görüntüye sebep olur.

Modern Berjerlerde Halı ve Perde Seçimi

Modern berjerlerin diğer koltuklara uyumu kadar halı ve perdelerle de uyumu önemlidir. Koltuklar ve berjerler kimi zaman aynı renkte olmayabilir. Fakat aralarında bir uyum vardır. Bu sebeple koltuk ve berjer rengi uyumuna dikkat edin.
Modern berjerler evde kullanıldığı zaman halı seçilirken berjerleri de dikkate almalısınız. Sadece koltuk rengi baz alınırsa ortaya estetik bir görünüm çıkmaz. Bu sebeple koyu renkli koltuk takımınız varsa berjer rengini açık renkte seçebilirsiniz. Bu iki seçim sonucunda halınızın rengi de iki rengi bir arada barındıran bir renk olabilir.
Eğer koltuk ve berjer renkleriniz aynıysa halı seçiminiz takımı tamamlayan bir renk olmalıdır. Perde seçiminiz de aynı şekilde. Fakat koltuklar ve berjerler farklı renkteyse perde seçiminde çeşitliliğe gidebilirsiniz. Örneğin perde fonunuz koltuk renginizle birlikte uyumlu bir görünüm sergiler. Tül perdenizi de berjerlerinizle aynı veya uyumlu bir renkte seçebilirsiniz. Sonuç olarak ufak detaylarla evinizde estetik bir görünüm yaratmak tamamen sizin elinizde!