Blog

Berjer Modelleri Kullanım Ürünleri

Fransız dekorasyonun temel parçalarından biri olan berjer, rahatlığa ve konfora önem veriyorsanız, sizi de mutlu eder. Evinizin bir köşesini konfor alanı olarak seçtiyseniz, uygun berjer modelleri ile hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Arkası uzun ve kabarık bir şekilde bulunan berjerler, adeta bir tahtı anımsatan görünüşüyle, evinizin görünüşüne bir farklılık katar.

Klasik Tarzın Temsilcisi Berjerler

15.yüzyılda, Fransa’da ortaya çıkan berjerler, günümüzde hala en çok tercih edilen mobilya çeşitlerinden birisi olarak öne çıkar. Tasarımlarına göre klasik ya da modern tarzlarda olan berjer modelleri, tek başına dahi evinizin havasına farklılık katar. Kendiniz için eşsiz alanlar yaratmak için, sizde berjerin gücünden faydalanın. Özellikle klasik modeller, sizleri başka bir çağda yaşıyormuş gibi hissettirir.
Salonda kullanılan berjer modelleri, evinizin dizaynına göre oldukça geniş çerçevede bir model portföyü sunar. Son dönemlerinden favori parçalarından birisi olan, salon köşe takımları ile dekore edildiğinde, evinize modern bir hava katar. Ayrıca kullanacağınız tekli koltuklar da salonunuzu rahat bir yaşam alanına dönüştürür. Keyifli bir alan oluşturmak için hem seçeceğiniz koltuk takımları hem de seçeceğiniz berjer oldukça önemlidir. Kendinize rahat ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.
Oturma alanı olarak geniş bir alana sahip olan berjer, bu alanda sizlere konforlu bir ortam sağlar. Kullanım yerinize ve amacınıza göre sırtınızı destekleyen ya da daha geniş alana sahip olan berjer modelleri tercih edebilirsiniz. Sizde uygun bir berjer seçimiyle kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Evinizin Havasını Berjer Şıklığıyla Değiştirin

Klasik ya da modern dokunuşlara sahip ev dekorasyonlarınızda uygun bir berjer modeli, size yardımcı olur. Tek kişilik koltuklar olan berjerler, keyif anlarınızda en yakın arkadaşınız olabilir. Berjerin ortaya çıktığı döneme bakıldığında, koltuğun ortaya çıkış amacının bile zevke dayandığı görülür.
Berjerler, 15. yüzyıl dönemi Fransa’sında yüzü şömineye dönük olarak kişileri, koruma amacıyla tasarlandı. Yüzyıllardır kullanımına devam edildi ve günümüzde kullanım amacı ve modelleri değişti. Ancak, günümüzde halen berjer kullanımının bir zevke dayandığını söylemek mümkündür. Kullandığınız her alanda dikkatleri üzerine çeken berjer modelleri evinizi şıklığın adresi haline getirir.
Evinizi berjer şıklığıyla değiştirmek için, tüm modelleri inceleyip kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Berjer Modelleriyle Tarihsel Bir Yolculuğa Çıkın

İlk örnekleri Fransa’da, soylu kesimin özel tasarımlarıyla ortaya çıkan berjerler, görünüşü ile sizi geçmişe götürür. Tahtlardan esinlenerek yapılmış modelleriyle Barok döneminin tüm ihtişamını evlerinize taşır. Salon mobilyalarını incelediğinizde, en havalı ve dikkat çekici ürünlerin berjerler olduğunu görürsünüz.
Diğer salon mobilyalarından görünüşleri itibariyle ayrılan berjerler, çok daha geniş ve konforludur. 1800’lü yıllardan sonra daha sade tasarımları ortaya çıktı. Günümüzde ise, hem klasik hem de modern berjer modelleri bulunur. Evinizin genel havasına göre, kendi kişisel tercihinizi yapın ve kendinize bir konfor alanı hediye edin. Tarihi arka planının yanında, görünüşüyle de etkileyici olan berjerler, salon takımlarınız arasında vazgeçilmeziniz olacak.
Fransızların tasarımıyla ortaya çıkan bu ürün, tüm dünyada en çok kullanılan mobilyalardan birisi haline gelmiştir. Ancak günümüzün gelişen dekorasyon sektörü, berjerleri de oldukça farklı şekillerde dizayn etmeye devam ediyor. Özellikle kitap okuma köşelerinde berjerler, ekstra bir rahatlık ve konfor sağlıyor.

Evinize En Uygun Berjer Modelini Seçin

Modern ve klasik tarzda döşenmiş evlerin vazgeçilmezi olan berjer koltuklar, zamansız modellerdir. Bu yönüyle evinizin her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygun berjer modelleri seçmek ve evinize yeni bir hava katmak için şu noktalara dikkat etmelisiniz:

  • Evinizin havasına uygun bir berjer seçin. Genel uyumu bozan renkler ya da modeller doğru seçim olmayacaktır.
  • Tarz olarak klasik bir berjer seçecekseniz, evinizin hangi alanında kullanacağınıza karar verin.
  • Evinizdeki mobilyaların renk uyumunu bozmayın. Berjer seçiminizi de uygun tonlarda yapmaya çalışın.
  • Berjeri evinizin hangi köşesinde kullanacağınıza karar verin. Bu bir kitap köşesi de bir bebek odası da olabilir.

Seçimlerinizde işlevsel ürünlere yer verin. Konforu ön planda tutun. Bu şekilde daha rahat ve sakin yaşam alanları oluşturma imkanı bulursunuz.
Temizliği kolay olan kumaşa sahip bir berjer koltuk edinmeniz, yaşam telaşı içinde iş yükünüzü hafifletecektir. Bu seçiminiz küçük ev kazalarında üzülmenizi de önleyecektir. Berjer seçiminiz de estetik ve dış görünüm kadar bu noktalara da önem verirseniz, seçiminiz kusursuz bir hale gelir.

Huzurlu Yaşam Alanları İçin Uygun Berjer Modelleri

Evinizin genişliği berjer seçiminde önemli değildir.  Küçük alanlara sahip yaşam alanlarınız da bile uygun berjer modelleri ile huzur dolu alanlara kavuşabilirsiniz.  Öncelikle kullanacağınız alanı gözünüze kestirmeli, sonrasında uygun dekorasyon ürünleriyle tasarımınızı desteklemelisiniz.
Oturma alanlarınızda kullanacağınız berjer modelleri, salon mobilyalarınıza samimi bir hava katar. Aileniz ve misafirlerinizle daha samimi bir ortamda sohbet etmek için siz de seçiminizi bu zamansız koltuklardan yana kullanın. Sohbetleriniz için içten bir hava yaratın.
Evinizin tasarımına göre seçeceğiniz klasik modern ya da minimal tasarımlı berjerler, sizlere kullanımı zevkli alanlar oluşturma fırsatı verir.