Blog

Sade ve Modern Salon Dekorasyonu Fikirleri

Son yıllarda artan minimalizm görüşü ile sade ve şık salon dekorasyon fikirleri zenginleşiyor. Evlerimiz bizim en özel alanlarımızdır. Yaşantımızın büyük bir bölümünü evlerimizde geçirmekteyiz. Birçok insan tercihini lüks ve gösterişli mobilyalardan yana kullanırken, çoğu insanda tercihini sadelikten yana kullanır. Konforlu mobilyalar ile yaşam kalitesini arttırabilirsiniz.
Düz ve kaliteli kumaşlardan oluşan mobilyalar ile büyük ve renkli aksesuarları dekore ederek sade bir şıklığı evlerimizde oluşturabiliriz. Evlerde daha ferah bir ortamı sağlamak amacı ile sade mobilyalar tercih edilebilir. Daha düz renklerin kullanıldığı mobilyalar ile duvar dekorasyonu bizleri şıklığa götüren unsurlardır. Sade mobilyalar ile evlerde şıklık daha kolay oluşturulabilir.

Sade Mobilyaların Aksesuar ile Dekorasyonu

Evlerde uygulamak için sade ve şık salon dekorasyon fikirleri sizlere yardımcı oluyor. Daha düz dikişlerin ve tek desensiz tek tonlarda mobilyaların şıklığı sizlere ferah bir ev ortamı sağlar. Büyük boyutlarda aksesuarlar ile evlerde şık bir görünüm oluşturulabilir. Ayrıca sade bir şıklık için duvar dekorasyonları bizlere harika şıklık fikirleri verir. Duvarlarda cam ve ahşaptan oluşan büyük boyutlarda çerçeveler ile göz alıcı bir ortam elde edilebilir.
Sade mobilyalar tercih edildi ise duvarlarda geçişli boyalar kullanılması şıklık oluşturur. Ayrıca mobilyalar ile renk uyumu yakalayan aksesuarlar yaşam alanınıza farklı bir hava oluşturuyor. Parlak tonlarda ev zemini ve geçişli duvar dekorasyonları ile istenilen ev ortamını kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Renklerin uyumu ile oluşturulan bu şıklık göz yormayan sadeliğin ön plana çıkarılmasıyla oluşturulur. Karmaşadan ve şatafattan uzaklaşılmış kalite ile oluşturulan sade bir görünüm ruh sağlığını da olumlu yönde etkiler. Son zamanlarda tek renk şıklığı adı altında birçok kişi tercihini sadelikten yana kullanıyor.

Duvar Dekorasyonu ile Salon Şıklığı

Daha az mobilya kullanımı ile sade ve şık salon dekorasyon fikirleri sizlere yardımcı oluyor. Günümüzde eskiye oranla daha az mobilyaların kullanıldığını görürüz. Her yerin eşya ile doldurulduğu ve ancak bu şekilde şıklığın oluştuğu anlayışı geçerliliğini yitirmiştir. Daha az mobilyaların doğru dekore edilmesi ile sade bir şıklık oluşturulabiliyor.
Evimizin en göze gelen kısımları duvarlarıdır. Geniş ve pürüzsüz alan olması itibari ile dekore edilebilmesi oldukça kolaydır. Büyük çerçevelerin ve duvar aksesuarların kullanımı ile mobilyalarla uyum sağlanabiliyor. Taş ve metal geçişli duvarların evlerde ayrıca bir şıklık oluşturduğu gözlemleniyor. Kalabalık aileler için de salonda oluşturulan sade şıklık oldukça kullanışlı olmaktadır.

Evlerde Sade Şıklık Oluşturmanın Kolay Yolları

Evlerinizde sade ve şık salon dekorasyon fikirleri ile eşsiz bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bizim kültürümüzde evlerimizin en önemli bölümü salonlarımızdır. Salonlar misafirlerin ağırlandığı ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirdiğiniz alanlardır. Bu nedenle salonlarda şıklığın oluşturulması çoğu kişi için oldukça önemlidir. Daha az eşya ile salonda göz alıcı bir şıklık oluşturulabilir.
Salonların küçük boyutlarda olması ile açık renkler tercih edilmeli, büyük boyutlu salonlarda ise koyu renklerin kullanımı faydalı olacaktır. Mor, lacivert ve gri renkler gelecek yılın favori renkleri oluyor ve kullanımı ile salonlara ayrı bir hava katıyor. Duvarların üzerinde raf kullanımı ile göz alıcı bir ortam oluşturulur. Ayrıca duvar kağıdı kullanımı salonlarınızda şıklığın oluşmasında fayda sağlayabiliyor.

Salonlarda Tek Renk Kullanımı ile Şıklık

Yaşam alanlarınızda sade ve şık salon dekorasyon fikirleri ile kolay yoldan şıklık oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda tek renk tonlarından oluşan ev dekorasyonların sıklıkla karşılaşıyoruz. Koyu renk severler tarafından daha çok gri ve gri tonlarından oluşan mobilya ve aksesuarları görürüz. Daha az mobilya ve renk tonlaması ile şıklık oluşturuluyor.
Koyu renk mobilyaya açık renk aksesuar, açık renk mobilyaya koyu renk aksesuar ikilemi ile dekorasyon yapılarak şıklık oluşturuluyor. Duvar renkleri ile perde tercihleri arasında uyum sağlanarak sadece renkler üzerinden salonlarda şıklık elde ediliyor. Desenli kumaşlar yerine düz ve kaliteli kumaşlar ile göz alıcı bir salon dekorasyonu alternatifi sizlere sunuluyor.

Az Mobilya Kullanımı ile Salon Şıklığı

Evlerin en çok kullanılan alanlarında sade ve şık salon dekorasyon fikirleri sizlere yardımcı oluyor. Geleneksel çok eşyanın getirdiği şıklık anlayışının yerini daha az eşya ile şıklık anlayışı almaktadır. Sadece kullanışlı mobilyalardan ve tamamlayıcı ürünlerin renk uyumları ile oluşan şıklık oldukça yaygınlaşıyor. İhtiyaca kadar alma görüşü mobilya tercihlerinde de karşımıza çıkıyor. Küçük dokunuşlar ile evlerde büyük değişimler yaşanabiliyor.
Son zamanlarda mobilyalar üzerinde cam ve metal detayların fazlaca kullanımı görürüz. Bu detaylar hem mobilyada şıklık oluşturuyor hem de evlerde ferahlık oluşturuyor. Renk uyumu ve ton geçişleri ile salonlarda estetik görünüm sağlanıyor. Uyumlu tonların mobilya ve aksesuarlarla bir araya getirilmesi ile eşsiz bir dekorasyon sağlanabiliyor. Bizler için oldukça önemli olan salonlarımız göz yormayan mobilya tercihleri ile bizlere huzur dolu bir ev ortamı sağlıyor. Lüks ve gösterişli mobilyalar yerine kullanışlı ve işlevsel mobilyalarla da şıklık elde edilebiliyor. Salonlarda ferahlığın oluşmasında sade ve şık salon dekorasyon fikirleri bizlere yardımcı oluyor.