Blog

Salonunuza En Uygun Koltuğu Seçin

Evimizin en çok zaman geçireceğimiz yerlerinden salonumuza oturma grubu seçerken belli başlı kriterleri göz önüne almamız gerekir. Salonunuzun büyüklüğü, camları, güneş görebilen kısımları, manzarası gibi bir çok husus yeni yaşam alanınızın dekoru için önem arz eder. Bu çerçevede salonunuza en uygun koltuğu seçmek için Pm Club oturma grupları da her tarza hitap eden çeşitleri ile katalogunuzda olmalıdır.

Yeni Tarz Koltuk Takımları

Kuruluşumuzdan bu yana sürekli yaptığımız Ar-ge çalışmaları oturma gruplarımıza da yansıyor. Bu konuda uzman mühendislerimizin kaleminden çıkan tasarımlar tamamen müşteri odaklı. Size kulak veren portreler ile yeni salonlarınızı süslemeye devam ediyoruz. Yaşamınıza sıcak dokunuşlar için önemli hususlardan biri salonunuzun baş tacı oturma gruplarıdır. Bu grupların seçiminde ilk seçenek odanın büyüklüğü olmalıdır. Küçük salonlara büyük oturma grupları konulması alanı daraltır ve ruhen sıkıntı verecek kadar sıkıcı olabilir. Bu anlamda ölçüler önemlidir.

Oturma Grubunun Şekli

Salonunuzun durumu ve camları ile salona açılan kapılar eşliğinde köşe grubu ya da oturma grubu arasında öncelikli olarak fikir oluşturmak gerekir. Daha sıcak ve rahat bir ortam yaratmak için köşe grubu seçilebilir. Hatta salonların küçük olması halinde tercihen kullanılmaktadır. Çünkü alanı daraltmaz aksine daha geniş bir yer sunar. Bu anlamda kapıları kapatabileceği için konumu da önemlidir. Çok kapılı bir salonsa burada oturma grubu daha doğru olur. Çünkü aralardan geçerek kapılar açılabilir. Ancak köşe grubunda kapı engelleri oluşabilir.
Rahat oturum ile kahve keyfinizi yaparken manzara da önem arz eder. Camınız ile oturma grubunuzun yerleşimi sizlere manzara keyfi verebiliyor mu? Güneş alan odalar sağlık açısından önemli. Bu anlamda oturduğunuz yer güneş alıyor mu? Oturma grubunuzu yerleştirdikten sonra perdeler sıkışıyor mu? Açılıp kapanmasına engel hususlar var mı bunların hepsine dikkat etmek gerekiyor.

Salonunuzdaki Yerleşim

Oturma grubunu yerleştirdikten sonra koyacağınız sehpa da önemli. Orta sehpa alana sığıyor mu, yer var mı gibi soruların yanıtları alan açısından da önemli. Zira dekora önemli katkıları olacak sehpalardan bahsedersek büyük bir sehpanın ortama kapatacağını söyleyebiliriz.
Oturma grubunun yerleşimi ile birlikte duvar ünitesi de önem arz eder. Çünkü yaşam alanımızda ailemizle birlikte geçireceğimiz sinema kuşaklarında tv izlemek için doğru bir konumlama gerekir. Duvar ünitesi ile oturma grubunun uzaklığı, TV’ye yakınlık, sesin yeteri kadar gelmemesi gibi sorunların da ortadan kaldırılması gerekiyor.
Salonlarda ayrıca genel olarak yemek odası takımları bulunur. Bu takımların yerleşimi de önemli ki duvar ünitesi de olacağından alan daralabilir. Televizyon uzaklaşabilir hatta oturma gruplarından görünmeyebilir. Bu gibi durumları göz ardı edemezsiniz. Planlamanız ve dekorasyonda tamamen bütünlüğü ele almak gerekir. Duvarlarınız, zemin, oturma grubu, perdeler, duvar ünitesi ve yemek odası takımlarını bütününü ele aldığınızda tam anlamıyla uyum sağlayacak bir salondan bahsetmeye başlayabilirsiniz.

Oturma Gruplarında Kalite

Oturma grubu ve köşe gruplarının seçiminde dikkate almanız gereken hususlardan biri de dayanıklılıktır. Bu anlamda yıllar sonra bile kullanmaya devam edebileceğiniz bir dayanıklığa sahip olması gerekir. Mobilyaların tasarımında iskeletler önemlidir. Bu sebeple oturma grubunun iskeleti de sağlamlık açısından önemli. Bu iskeletin kullanımında çelik iskelet kullanılabilirken bazılarında gürgen ağacın kullanıldığından bahsetmek gerekir. Her ikisinin çok sağlam bir yapısının olduğunu söylersek bütçe açısından uygun olması için bazı firmaların sunta kullanıyor olması uzun vadede sizlerin oturma grubunuzu değiştirmenize neden olacaktır.
Pm Club olarak salonunuzda tercih edeceğiniz en iyi koltukları, şık ve zarafeti ile modern yüzüyle sizlere sürekli yenileyerek sunuyoruz. Yıllar sonra en modern haliyle sizleri karşılayacak oturma gruplarına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz.